Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Kompletní plán akcí » Minčol - Strečno (Malá Fatra - Lučanská Fatra)

MINČOL - STREČNO (MALÁ FATRA - LUČANSKÁ FATRA)

20. 05. 2023
pěší, vede Slávek Kácal, autobus zájezdový

K této turistické akci jsou přiloženy následující soubory:
mincol.pdf

Tak je to tady! Zase fajn akce. Metou naší cesty je výstup na vyhlídkový vrchol Minčol (1364m) a hřeben Lúčanské Malé Fatry.

Odjezd busu: z Nového Jičína v 6.30 hod. od LIDLU, z Kopřivnice 6.45 hod. proti KB a z Frýdku - Místku v 7 hod. nové autobus. nádraží
Výstupní místo je v obci Višňové mezi Žilinou a Strečnem.

Pěší trasa: Višňové - (modrá zn.) rozcestí Pod Hoblíkom - chaty pod Holým Dielom (sjezdovky) - rozc. Pod Dolnou rovňou - úbočím vrcholu Horná roveň (997m) - Minčol (1364m) vrchol, rozcestí , za sebou 7 km.- pokračovat po modré značce na Sedlo Okopy (rozc.) -červená zn. vlevo - Úplaz (1301m) -Saračníky (rozc.) vlevo souběh červené a zelené zn. na Sedlo Javorina (rozcestí,  přístřešek) - vpravo po červené Sedlo Rakytie - (vlevo gigantický lom) - klesat po červené na silničku Hradná - po červené na parkoviště - náš bus.Tady možná prohlídka areálu středověké dědiny Paseka pod zříceninou hradu Strečno. Občerstvení, sýry.... Celkem nasbíráno výškově + 924 m, našlapáno 16 km.

Trasa vede holým, travnatým hřebenem s úžasnými výhledy až k Tatrám. Na vrcholu Minčolu stojí velký dvojitý kříž. V jeho okolí probíhaly těžké boje za 2.svět. války, viz památník u Strečna, náznaky okopů a opevnění. Budeme tam v době kvetoucích luk.
Jedná se o velmi atraktivní výhledovou trasu vysoko v horách, kdy výhledy do všech stran vám vykroutí hlavu z krku.
Po trase není občerstvení.

Předpokládaný návrat do NJ okolo 18 h.

Cena zájezdu:  400 Kč pro členy KČT, 450 Kč ostatní. 

Závazné přihlášky prosím na mail: slavek-hory@seznam.cz, nebo sms na č. 732 741 589. s udáním celého jména do  konce března vč. celé úhrady na účet: 240 082 5190/2010, var. symbol 230520 s udáním akce a jména. Potvrďte účast i vy, co jste od schůze přihlášeni.

Oslovte přátele, známé. Kapacita busu je pro 50 osob.

Doporučeno pojištění do zahraničí.

                                         Těší se na vás Slávek. Hore zdar!!!!