Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Kniha návštěv

KNIHA NÁVŠTĚV

Toto je kniha návštěv. Zde můžete psát prakticky cokoliv, co máte na srdci. Pamatujte na slušné vychování a prosím, nevkládejte žádný spam ani nežádanou reklamu. Vyhrazujeme si právo smazat či upravit jakýkoliv příspěvek, který nebude v souladu s našimi vnitřními pravidly anebo bude psán za účelem poškození druhé osoby.
Děkujeme za pochopení.

Anna Rašková
02. 06. 2024 16:33

Ivo, velmi vydařený výlet do Polska. Spokojenost na obou stranách, jak u horalů, tak u nás, kteří korzovali po městě. Pěkný skanzen, zámek, zubři. Díky.

Petr Bejlovec
21. 05. 2024 18:00

Líbí se mi jak mnozí chválí vydařené akce a krásně se to čte.A jedna z těch opravdu vydařených akcí byla i od města Aš na Boží Dar až. Je neuvěřitelné co se dá všechno za těch pár dní vidět,projít,zažít... Pašeráckýma chodníčkama jsme pronikli do Bavorska,obchvatem dobyli Nejzápadnější Bod České republiky,prošli městem Aš,vyšplhali na vrch Háj s Bismarckovou rozhlednou, pak zase jako staří pašeráci přešli pro změnu do Saska,prohlédli si krásný kostel v malebném městečku Schonberg.Také jsme navštívili Kurort Oberwiesenthal s Tropen Aquarium am Fichtelberg,skokanskými můstky kde trénují němečtí olympionyci.Na české i německé straně Krušných hor je spousta turistických stezek,tématických,zažitkových a tato působivá hornická a kulturní krajina je také zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. My šli tu naši stezku Českem krásnými čistými lesy a někteří jedinci pohotově využili možnost slatinných rozuměj baheních koupelí neboť jim docvaklo, že ráchání se v bahně ve volné přírodě je zcela zdarma! A ubytování? Za pár korun takový Luxus ve sprchách topení v podlaze, v kuchyni varná deska velká jak pink-pongový stůl s dotykovým ovládáním, všude teplučko,čisťučko,prostě bez chyby. No a doprava luxusním Mercedesem se skvělou řidičkou Monikou taktéž neměla chybu.Bo taku fajnu děvuchu tež nepotkaž každý den... Slávku velké Díky.

Helena Tichopádová
18. 05. 2024 11:32

Slávku, díky za nápad vydat se do Krušných hor z nejzápadnějšího místa ČR a žes tuto nabídku zaslal i našemu odboru KČT TJVP Frýdek-Místek. Dobře vybrané trasy, viděli jsme spoustu zajímavých míst, spokojenost s ubytováním se špičkově vybavenou kuchyní, skvělá řidička a skvělá parta. Moc díky, Helena, Libuška, Zdeňka

Ester Lubojacká
16. 05. 2024 17:45

Zúčastnili jsme se akce Aš na Boží dar, která se málem neuskutečnila kvůli malému zájmu účastníků, ale Slávkovi se nakonec podařilo zajistit menší autobus se skvělou paní řidičkou, která nás po celý pobyt bezpečně dopravovala na trasy a k tomu velmi rychle zapadla do party. I když předem naplánované trasy byly vzhledem k počasí průběžně upravovány, na atraktivitu zájezdu to nemělo žádný vliv. Stihli jsme projít spoustu zajímavých míst této lokality, jako např. nejzápadnější místo ČR, rašeliniště na Božím Daru, přírodní rezervaci SOOS, a spoustu dalších malebných míst jako Goethovy skály, Hadí hora atd,.... Po cestě jsme si také letmo prohlédli Jáchymov, Františkovy lázně, dešťový den jsme využili k návštěvě akvária ve známém německém lyžařském středisku Oberwiesenthal. Takže za nás velmi povedený zájezd. Ani ubytování, které bylo bez stravy a v chatě bylo společné soc. zařízení a kuchyň, nijak negativně neovlivnilo naši spokojenost. Chata byla nově zrekonstruována, moderně a čistě vybavena a komu se i přesto po výletě nechtělo chystat večeři, mohl si na Božím daru zajít do místních restaurací ,ve kterých se skvěle vaří, jak jsme si sami ověřili.
Závěrem, Slávku, ještě jednou dík za povedený výlet a těšíme se na další akce.
Ester a Jirka

Anna Rejčková
16. 05. 2024 13:33

Děkujeme za možnost zúčastnit se zájezdu od AŠ - AŽ. Trasa byla připravena perfektně. Poznaly jsme zase nová zajímavá místa a nové příjemné lidi. Po příjezdu na chatu Libela jsme byly příjemně překvapeny. V celém objektu bylo zatopeno, ve sprchách tekla horká voda, všechno bylo přichystáno na příjezd zájezdu. I když nebyla zajištěna strava, k dispozici byla moderně vybavena kuchyně. Prostě, bylo to všechno fajn. K dobré pohodě přispěla i bezvadná paní řidička. Spokojené účastnice zájezdu Anna a Lída.

Jana Z.
15. 05. 2024 21:36

Chtěla bych poděkovat Slávkovi za výlet do Krušných hor z Aše na Boží Dar. I přes nepřízeň počasí to byla vydařená akce, trasy se adekvátně upravily a bylo to nakonec pohodových 15km denně. Nejzápadnější bod ČR, kde začíná Stezka Českem, byl zážitek a Krušné hory byly krásné, tajemné a melancholické se slatinami, rašeliništěmi a bublajícími prameny v českém Islandu. Město Aš s historickou radnicí nás vítalo deštěm, ale ve Františkových Lázních bylo nádherně slunečno a v Božím Daru jsme zažili všechno od sluníčka přes mlhu a déšť po vítr a mrholení. Kolem jsme si prošli moc hezky upravenou Ježíškovu cestu s mnoha dřevěnými sochami a atrakcemi pro děti.
Paní řidička minibusu byla vstřícná a ochotná a parta byla dochvilná a pohodová. Ubytování na chalupě v Božím Daru bylo příjemné, chata byla velmi dobře, moderně a účelně vybavená. Velmi mně také vyhovovalo, že akce byla bez jídla, protože si ráda vařím sama.
Moc hezký výlet, Slávku děkuji a těším se na příště????

Olga Hudáková a spol.
21. 04. 2024 20:58

Stává se tradicí,že zájezdy pořádané výborem Kčt jsou výborně připravené.Programy jsou nastavené na všechny výkyvy počasí.Bylo tomu i na zájezdě do Wisly 20.4.2024.Spokojenost turistů na cestě zpět byla znát.Poděkování patří nejen Ivě ale i řidiči.Byl ochotný zpřístupnit autobus po celou dobu až do odjezdu.Tak hurá na další takový zájezd.Oli a spol.

Igor
21. 04. 2024 16:00

Děkujeme Martině za organizaci velikonočního zájezdu a Milanovi za pěkné trasy. Igor, Alena.

Olga Hudáková a spol.
02. 04. 2024 20:14

Opět chválíme vydařený velikonoční zájezd.Díky Vám,kteří se na jeho plánování podíleli jsme byli okouzlení krásou Žďárských vrchů.Začalo to prohlídkou pohádkové vesničky-Podlesíčko.Každý by si vybral na ubytování domeček podle své oblíbené pohádky.Pouze diabetici nesmí do perníkové chaloupky.Při dalších výletech krajinou se střídaly louky,pastviny,rybníky,říčky,betonové sochy a skalní útvary.Nejvyšším vrcholem je Devět skal 836 m.n.m.Palec nahoru Františkovi Horákovi,který zdolal vrchol bez kyslíkového přístroje po 40.ti létech.Podél řeky Doubravy nás čekaly nečekané překážky.Večírek ale všechnu únavu smazal.Poslední den byl výstup na Zelenou horu,kde se nachází poutní kostel.Patří na seznam světového děditství UNESCO.To nešlo nevidět.Po této kráse nás čekala cesta domů.Musíme pochválit řidiče Radka za bezpečnou jízdu a ochotnou obsluhou při vaření kávy.Díky všem i turistům za společnost.Olga a spol.

Vlasta Nedomová
01. 04. 2024 18:17

Děkujeme za hezký prodloužený velikonoční víkend. Vlasta+Ivo+Amynky Nedomovi

Olga Hudáková a spol.
26. 03. 2024 15:17

Sobotní vycházka z Fulneku do Suchdolu nad Odrou neměla chybu ani chybičku.Opět manželé Raškovi měli na její úspěšnosti podíl.Hezká trasa spojena s prohlídkou muzea Moravských bratří v Suchdole n.Odrou s průvodcem,skvělé občerstvení za lidové ceny.Prostě dokonale zvládnuta akce plná pohody a smíchu.Anička je prostě jednička.Za asistence kuchtíků z řad turistú uvařila chutný guláš,zajistila domácí koláčky i potřebné tekutiny.Svoje znalosti z historie nám taky předvedla.Co dodat.Když se věci dělají s láskou jde to poznat.Věřím,že hovořím za všech skoro 40-cet turistů.Oli a spol.

Ivana Klimčíková
25. 03. 2024 19:05

Procházka z Fulneku do Suchdola n.O. svěží jarní rozkvetlou krajinou byla úplným balzámem na duši. V Muzeu Moravských bratří jsme si se zájmem poslechli výklad průvodce a žasli nad příběhem 250 místních rodáků i protestantů z okolních vesnic, který se odehrál před 300 lety. O jejich cestě za svobodou vyznání jsme se v dějepise moc neučili, proto bylo zajímavé poslechnout si osudy těchto odvážných lidí. Vše bylo korunováno skvělým gulášem Aničky a Mirka Raškových.
Díky za tento krásný výlet a celou organizaci akce!

Roman
16. 01. 2024 19:39

Sobotní výlet do přírody za grogem se mi moc líbil. Byl jsem překvapen. Asi jako řidič autobusu ze kterého mu vyskákala u Sirkových většina cestujících. Ne zrovna malá partička nadšenců zimní turistiky. Po krátké chůzi kolem dálnice se vynořila široká rovná lesní cesta. Ta už nás zavedla bez navigace k myslivecké chaloupce, tzv. Bod záchrany - rescue point. Zde jsme se zastavili, uvolnili a začala volná zábava s posezením a s občerstvením. Zkušený organizátor Slávek splnil co slíbil. Rozbalil všemožné ingredience a svoje nádobíčko tj. pomůcky na vaření perv.. resp. grogu. A zahájil kultovní obřad zažehnutím mohutného plamene. Netrvalo to dlouho a námi donesenou vodu přeměnil na grog. Malý zázrak. A les zůstal nedotčen.
Ten grog nám vlil teplo do žil a do útrob a možná i do hlav. Byl to tak lahodný a zdravý doping. A především prevence před rýmou, nachlazením, před viry, bakteriemi a parazity(hřebíček). Taková experimentální vakcína pro všechny a proti všemu. I proti covidu. Ale výrazně levnější než ta Prymulova od Pfizeru. Dal jsem si pro jistotu 3 posilující dávky. A přežil jsem to. Asi proto, že nebyla od Pfizeru, ale od Božkova. Zbytek výletu proběhl bez nežádoucích účinků až domů. Ať žijí zimní hrátky. Chtělo by to další dávku. Výletu!

Olga Hudáková a spol.
16. 01. 2024 17:43

13.leden byl super den,kdy nás Slávek po roce pozval na vycházku s tradičním vařením grogu.Do autobusu se nás vešel pěkný počet-32 turistů a pes.Po krásné lesní cestě jsme dokráčeli k cíli a tam proběhl raut.Batohy se otvíraly a dobroty nabízely.Slávek sám zvládl vaření grogu pro nás skvěle.Pak s úsměvem na líci nám cesta zpět ubíhala a zima nám rozhodně po grogu nebyla.Slávku děkujeme a těšíme se až příští rok otevřeš bistro " U křečové žíly" to je podnik kde se stojí.Oli a spol.

Olga Hudáková a spol.
16. 01. 2024 17:31

Poslední skvělá vycházka v roce 2023, kde byl hojný počet turistů se uskutečnila pod osvědčeným vedením Mirka Rašky
a Aničky vedla na Štramberk.Stále je tam co obdivovat.Tentokrát spousta betlému a vyprávění Aničky,která má přehled o dějinách ve městě.Pěkná tečka na nás čekala na konci výletu,když nám manželé Raškovi zajistili posezení v restauraci pod Štramberskou trubou.S krásnými dojmy jsme odjíždělispokojeni domů.Díky Vám oběma.

Martina Fiedlerová
25. 11. 2023 16:58

Děkuji Ivě, že pro nás připravila besedu s promítáním a podělila se s námi o své zážitky z cesty po Mexiku.
Určitě bychom přivítali, kdyby se našel další "odvážný" cestovatel se zajímavými zážitky.
Bylo to super.
Martina

Olga hudáková
19. 11. 2023 15:42

Páteční ráno 17.listopadu nás nás nevítalo ideální počasí,přesto se nás sešlo 12 turistů a evidentně jsme Slávkovi udělali radost.Počasí se během dne umoudřilo a celou trasu všichni ve zdraví došli do cíle.Tam jsme Slávkovi provolali 3x sláva,protože místo inverze nás na kopcích čekaly výhledy a taky nepoznaná místa.Ps:Slávku líbilo se nám s Tebou šlapat nahoru i dolů a smát se Tvým historkám.Oli a spol.

Milan Mikuš
06. 11. 2023 16:52

Ač jsem mohl být letos s partou na přechodu Beskyd jen v pátek a sobotu, bylo to i přes počasí, kdy nám doslova teklo do bot, perfektní. Bezva lidi a zábava až do dna. Již se těším na příští rok. Děkuji Milanovi a šedé eminenci Ríšovi :-) za odvedenou práci. Palec nahoru! Milan

Martina Fiedlerová
04. 11. 2023 11:33

Letošní Přechod Beskyd sice nezačal zrovna ideálním počasím a pátek byl zkouškou naší odvahy a odolnosti, ale od soboty se to zlepšovalo až do naprosté nirvány v neděli. Děkuji Milanovi a Richardovi za vzornou přípravu, všem statečným účastnlkům za společnost a Jiřímu za doprovodné servisní služby a noviny na vysušení bot.

Olga Hudáková a spol.
17. 10. 2023 13:30

14.října byla v plánu pěší turistika-z Fulneku do Bílovce.Protože ji vedla naše dvojka Mirek s Aničkou nešlo ji odolat.Je to záruka,že vše co slibuji taky cestou uvidíme.Pěkná účast turistů jim na oplátku nepřidělala vrásky a ve zdraví s dobrou náladou všichni došli do cíle.Tak ostatní neváhejte a příští jejich akci si nenechte ujít.Olga a spol.