Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Kniha návštěv

KNIHA NÁVŠTĚV

Toto je kniha návštěv. Zde můžete psát prakticky cokoliv, co máte na srdci. Pamatujte na slušné vychování a prosím, nevkládejte žádný spam ani nežádanou reklamu. Vyhrazujeme si právo smazat či upravit jakýkoliv příspěvek, který nebude v souladu s našimi vnitřními pravidly anebo bude psán za účelem poškození druhé osoby.
Děkujeme za pochopení.

Martina
30. 10. 2022 08:23

Děkuji všem brigádníkům, kteří přišli na brigádu v sobotu 22. října, za pořádný kus odvedené práce. A na zimu máme nachystáno.

Olga Hudáková a spol.
21. 09. 2022 21:12

Veliké díky za Šumavu.Vedení opět nezklamalo a perfektně zorganizovalo ve všech směrech zájezd na Šumavu.Taky Šumava nezklamala svou pověstí o jedinečném území a taky proměnlivým počasím.Domácí strava na Churáňově byla jako od maminky - sladká tečka po návratech z výšlapů.

Franta a Marta Horákovi
20. 09. 2022 19:30

Šumava super.

Karel Mikuš
19. 09. 2022 21:25

Ahoj, chci touto cestou opět poděkovat Milanovi a Martině za úžasný zájezd na Šumavu. Nikdy jsem zde nebyl a jsem překvapen jak krásný, rázovitý a zároveň i drsný kraj to je. Určitě jsme měli i štěstí, že zrovna v našem termínu nám rostly houby jako o závod. Sice jsme si užili i špatného počasí, ale zážitky z nádherné přírody nám to plně nahradily. Rovněž ubytování nemělo chybu, hlavně na Churáňově s perfektní kuchyní a zázemím. Už se těším na další společné akce. Ještě jednou, moc díky!

hermanova marie
15. 09. 2022 17:43

CHceme poděkovat Mirkovi Raškovi a jeho paní Aničce, že pro nás připravují tak skvělé pohodové zájezdy, vždy se na ně těšíme!!! Hermanovi

Marie Hermanová
21. 08. 2022 15:17

Chceme poděkovat Ivaně Klimčíkové za pěkný ,pohodový zájezd Slezká Harta ,trasy nenáročné, příroda krásná, počasí také vyšlo a hlavně oceňujeme zajištění občerstvení,těšíme se na další výlet! Hermanovi

Franta a Marta Horákovi
05. 08. 2022 22:03

Velký Kosíř super zájezd dík . Čaute turisti

Marie Hermanová
30. 07. 2022 15:20

Děkujeme Martině za krásný zájezd Čechy pod Kosířem, bylo to super, i když jsme potili krev na trase, ale stálo to za to, nejvíce nás nadchlo muzeum kočárů, je to nezapomenutelný zážitek .Děkujeme Hermanovi

Marie Hermanová
30. 07. 2022 15:05

Chceme poděkovat Milanu Mikušovi za vícedenní zájezd Český Kras, moc jsme si to užili, bylo to pohodové(což nám vyhovuje),pěkné a zajímavé trasy, počasí také přálo a v autobuse bylo veselo. .Děkujeme a těšíme se na další zájezdy .Hermanovi

Roman
23. 07. 2022 22:08

Další výlet s Martinou. Omlouvám se za další román. Ale řekla si o to.
Skvělý pan řidič nás zavezl do Slatinic. Jsou to lázně na pohybové ústrojí. Na cestě lesem opět byly slyšet ptáčci. Bylo již méně malin, zato více much. Nejpříjemnější odpočinek byl v dřevěné kapli sv. Antonína na Malém Kosíři. Nádherné duchovní místo pro krátké rozjímání. Rozhledna na Velkém Kosíři je velkolepá a přitom snadno dostupná jen po 140 schodech. Na Velký Kosíř se dá se přijít z různých směrů a odejít různými směry. V zámeckém parku už to bylo jen o relaxaci a odpočinku, občerstvení, prohlídce zámku, řemeslech a úžasných kočárech včetně projížděk. Bohatý program pokračoval do pozdního večera. To už jsme nemohli. Tak zase někdy příště. V samotném muzeu kočárů (ukázka toho v čem opět budeme za pár let cestovat) prý dokonce někteří měli co dělat, aby se ubránili pokušení do některého z vozů nasednout, což se nesmělo. Ani šáhnout. O tekutiny všeho druhu ale nouze nebyla. Především díky pivním slavnostem. Ať žije KČT.

Roman
16. 07. 2022 23:18

Sobotní výlet s Martinou byl velmi záživný a pohodový. Nastoupíš do autobusu a pak už vše plyne samo. Opět jsem si ověřil, že čas plyne jinak než doma na lehátku. Pohodlný autobus tě vyplivne na Hukvaldech a po krátké adaptaci na nové prostředí už musíš jít po svých. Za kostelem sv. Maxmiliána doleva kolem ptačí rezervace a domu Leoše Janáčka pomalu do mírného kopce. Pak už stačí jen poslouchat zpěv lesního ptactva, povídat si s ostatními turisty o všem možném a sem tam se podívat na strom zda je na něm modrá značka. Dobrá zpráva je, že mezi turisty ještě existuje normální svět, kdy si můžete říkat různé názory a nemusíte se bát, že vás někdo nahlásí. Posezení u ohniště i bez špekáčků (pejsek od Marušky jeden měl) a bez slivovice (rozlila se Zdence v baťohu, takže se mohlo jen čichat) dodalo tělu další energii na cestu (i s kopce člověk potřebuje energii). A jde se dál, příjemný vánek tě ovívá, sem tam si zobneš sladkou malinu a brzy dojdeš k „moři“ kolem kterého se procházejí a projíždějí na bruslích spokojení lidé, nebo sedí v některé z hospod. I já jsem si nakonec v jedné poseděl a dobře občerstvil. Myslím, že i turistka Jolana byla nadšena, nejen dobrou kávou a mexickou quesadillou s kuřecím masem a Plzní. Některé turistky, Martina, Jana, Anna, si odpočinuly v bazénu, vířivých vanách a klouzáním ve spirálové rouře. Linkový autobus nás opět bezpečně vrátil zpět na místo začátku výletu. Takže zatím dobré, zatím vše funguje, než přijdou nová opatření.

Martina reaguje:
Tímto bylo řečeno asi vše. Děkuji. Chybí snad jen poznámka, že počasí bylo dobré.
Roman napsal román a já doufám, že bude mít i pokračování.

Olga Hudáková a spol.
13. 06. 2022 20:44

Musíme se podělit o nádherný zážitek ze sobotního zájezdu na Krnovsko,který zajistili a perfektně provázeli manželé Raškovi.Celá naše parta rozdílného věku se rozhodla zdolat naplánovanou štreku.Cesta autobusem příjemně ubíhala a nuda s průvodkyni Aničkou rozhodně nebyla.Dozvěděli jsme se o místech které navštívime podrobné informace.Do jedného dne se vešla tři muzea,tři rozhledny,nenáročná turistika a nakonec nás neminula ani hospůdka.Děkujeme a někdy příště opět s Vámi pojedeme.Olga,Mirek,Jirka,Hanka.Alenka,Hela,František,Marta,Zdenka a Jarek.

Franta a Marta Horákovi
12. 06. 2022 18:46

Dík za zájezdy Moravský Kras, Budišov nad Budišovkou a Krnovsko. Super zájezdy,vyšlapy. Těšime se na další. Čaute turisti

Martina
08. 06. 2022 15:28

Děkuji Slávkovi za 5 krásných dnů v západních Krkonoších. Sešla se bezvadná parta a prošli jsme si i méně "profláknutá" místa. Krakonoš nám přál - počasí bylo příznivé a kilometrů jsme nachodili dost, hlavně do kopce. Už se těším na další výlety. Martina

Radomír
21. 05. 2022 16:20

Brňov - Rožnov: Děkuji Milanovi, že mi vytýčil krásnou trasu. Úžasné výhledy, úžasné počasí. Těším se na další :-)

Zdeněk Kunčar
09. 05. 2022 08:16

Tak jsem si po roce, kdy jsem pro zranění nemohl jezdit na kole řekl, že bych zase jednou mohl vyrazit s lidmi. Dopadlo to jako obvykle, jel jsem sám. Jičíňáci jsou zřejmě měkoty a lekli se těch pár mraků ráno. Až na doslova pět kapek, co spadly při sjezdu z Bumbálky se den velmi vydařil. Teplota akorát a odpoledne i dostatek sluníčka. Jinak těm, co už nemusí úplně terénem, mohu doporučit, jeďte jen na přehradu. Ušetříte peníze a dost nepříjemných pocitů z dost divokého sjezdu z Bumbálky. Možná jsem měl smůlu, ale chvílemi to vypadalo, že se tam konal nějaký tajný závod aut. Silnice je sice dost široká, ale mnozí si zřejmě potřebovali alespoň jeden bok očistit o můj rukáv.
A dojel jsem až do Příbora-75 km.
Tak snad příště

výbor KĆT reaguje:
Ahoj Zdenku, jestli ty sis nespletl termín? Cyklovýlet na Bumbálku máme v plánu až 15.5.2022. A to určitě někdo pojede. No snad budou mít o něco lepší zážitky. Je vidět, že nové předpisy o předjíždění cyklistů ještě nemají řidiči zažité...

Ivana Klimčíková
21. 04. 2022 18:23

Děkuji Martině Fiedlerové za skvělou organizaci 4denního zájezdu do Moravského krasu, 2x odloženého kvůli covidu. Vydařilo se úplně všechno: krásné ubytování v Češkovicích, bohatá nabídka turistických tras s možnostmi navštívit jeskyně Výpustek, Sloupsko-šošůvské jeskyně, propast Macocha, Punkevní jeskyně, barokní poutní kostel ve Křtinách atd., dva společenské večery s dražbou, zpíváním s kytarou u dobrého vína, někteří si i zatančili. A jak vyšlo počasí, to nám doma ani nikdo nevěřil. Jsou za tím hodiny a hodiny příprav, odměnou je jen naše nadšení a spokojenost z výletu v partě prima lidí.
Díky také Slávkovi Kácalovi za veselou dražbu donesených předmětů s výtěžkem na vyřezání dřevěných soch na Skurečené a za hudební produkci s kytarou a zpěvem. Užili jsme si to!
Slávku, seš šoumen!

Jana Juřenová
19. 03. 2022 07:31

Milí kolegové a kamarádi z Kčt v Novém Jičíně,

tak,jako již několikrát jsem se letos zúčstnila 52.ročníku zimního srazu turistů na Skurečené. Protože sama ze své zkušenosti vím, když se u nás na vesnici připravovaly a připravují Hasičské plesy, letní večery,Dny dětí,program pro ukončení prázdnin,MDŽ, škvařenice, krmáše,výstavy, sousedská posezení spojená vždy s nějakým tématem, či dožínky, co to stojí snahy, ochoty, času a úsilí lidí. Zmíním jen třeba mazání na koláče, které se u nás připravovalo v týdnu,v pátek v noci se jelo do pekárny pomoci je pak upéct,zmíním vaření guláše,kdy se muselo do velkých kotlů naloupat mnoho cibule, česneku, nakrájet maso,připravit těsto na palačinky, zajistit tombolu,hudbu,případně dětem sportovní
vyžití,zkulturnit místa konání , venku oséct trávu, nasekat dříví, uvnitř provést výzdobu, vyprat a vyžehlit ubrusy,útěrky a mnoho jiného. Nakonec, po zdařilé akci zase všechno uklidit. To jsou starosti, které návštěvník nevidí,ale všichni organizátoři se snaží,aby se příště zase vrátil.
Musí se proto zvláště v dnešní době,chválit.

Prožila jsem skvělý den na běžách s luxusní stopou, v zasněžené přírodě, na čerstvém povětří, tak, jak to máme všichni turisté rádi. U vás pak na chajdě jsem nalezla pro znaveného,vyhládlého a také žíznivého účastníka této super akce, velkou škálu pohoštění, skvěle hrající hudbu,jedinečnu atmosféru, ale co je hlavní - setkání lidí, naladěných na stejnou vlnu.
Počasí přálo,sluníčko se střídalo s posněžováním,děti se vyřádily na kopci a Vám všem patří velké poděkování.
Za Klub českých turistů Příbor
Jana

Alena Hyklová
17. 03. 2022 08:48

Zdravím všechny přátele a kamarády z Klubu českých turistů v Novém Jičíně!
Děkuji touto cestou organizátorům výstavy historie a činnosti odboru KČT Nový Jičín,jejíž zahájení se konalo 14.3.2022 ve vestibulu radnice MÚ v Novém Jičíně.Zároveň zde proběhl křest publikace k 60 letům výročí odboru KČT N.J.Odvážím si z této akce nevšední zážitky a vzpomínku na společně prožité chvíle na různých výletech,která se mi vybavila,při prohlížení vystavených fotografiích.Zaujaly mě i černobílé snímky z minulých let a zápisky z kronik. Díky všem,kdo se na výstavě podíleli.Můj obdiv patří mimo jiné panu Oldovi Obšívačovi a Marti,tobě za to,jak se s ostatními staráte o provoz chaty Skurečená.Už dříve ji tam se svými přáteli navštěvoval můj otec pan Zdeněk Mikeska a rád na ni vzpomínal.Sama se vždy těším na každoroční zimní sraz turistů na této chatě s přátelskou atmosférou.Díky! Mnoho pozdravů všem!Alča

Martina Fiedlerová
18. 10. 2021 10:40

Děkuji správě Skurečené - Jarce a Honzovi a všem brigádníkům, kteří se zúčastnili sobotní brigády. Udělali opět kus práce na naší krásné chaloupce.
Ještě jednou díky.