Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Kniha návštěv

KNIHA NÁVŠTĚV

Toto je kniha návštěv. Zde můžete psát prakticky cokoliv, co máte na srdci. Pamatujte na slušné vychování a prosím, nevkládejte žádný spam ani nežádanou reklamu. Vyhrazujeme si právo smazat či upravit jakýkoliv příspěvek, který nebude v souladu s našimi vnitřními pravidly anebo bude psán za účelem poškození druhé osoby.
Děkujeme za pochopení.

Radomír
21. 05. 2022 16:20

Brňov - Rožnov: Děkuji Milanovi, že mi vytýčil krásnou trasu. Úžasné výhledy, úžasné počasí. Těším se na další :-)

Zdeněk Kunčar
09. 05. 2022 08:16

Tak jsem si po roce, kdy jsem pro zranění nemohl jezdit na kole řekl, že bych zase jednou mohl vyrazit s lidmi. Dopadlo to jako obvykle, jel jsem sám. Jičíňáci jsou zřejmě měkoty a lekli se těch pár mraků ráno. Až na doslova pět kapek, co spadly při sjezdu z Bumbálky se den velmi vydařil. Teplota akorát a odpoledne i dostatek sluníčka. Jinak těm, co už nemusí úplně terénem, mohu doporučit, jeďte jen na přehradu. Ušetříte peníze a dost nepříjemných pocitů z dost divokého sjezdu z Bumbálky. Možná jsem měl smůlu, ale chvílemi to vypadalo, že se tam konal nějaký tajný závod aut. Silnice je sice dost široká, ale mnozí si zřejmě potřebovali alespoň jeden bok očistit o můj rukáv.
A dojel jsem až do Příbora-75 km.
Tak snad příště

výbor KĆT reaguje:
Ahoj Zdenku, jestli ty sis nespletl termín? Cyklovýlet na Bumbálku máme v plánu až 15.5.2022. A to určitě někdo pojede. No snad budou mít o něco lepší zážitky. Je vidět, že nové předpisy o předjíždění cyklistů ještě nemají řidiči zažité...

Ivana Klimčíková
21. 04. 2022 18:23

Děkuji Martině Fiedlerové za skvělou organizaci 4denního zájezdu do Moravského krasu, 2x odloženého kvůli covidu. Vydařilo se úplně všechno: krásné ubytování v Češkovicích, bohatá nabídka turistických tras s možnostmi navštívit jeskyně Výpustek, Sloupsko-šošůvské jeskyně, propast Macocha, Punkevní jeskyně, barokní poutní kostel ve Křtinách atd., dva společenské večery s dražbou, zpíváním s kytarou u dobrého vína, někteří si i zatančili. A jak vyšlo počasí, to nám doma ani nikdo nevěřil. Jsou za tím hodiny a hodiny příprav, odměnou je jen naše nadšení a spokojenost z výletu v partě prima lidí.
Díky také Slávkovi Kácalovi za veselou dražbu donesených předmětů s výtěžkem na vyřezání dřevěných soch na Skurečené a za hudební produkci s kytarou a zpěvem. Užili jsme si to!
Slávku, seš šoumen!

Jana Juřenová
19. 03. 2022 07:31

Milí kolegové a kamarádi z Kčt v Novém Jičíně,

tak,jako již několikrát jsem se letos zúčstnila 52.ročníku zimního srazu turistů na Skurečené. Protože sama ze své zkušenosti vím, když se u nás na vesnici připravovaly a připravují Hasičské plesy, letní večery,Dny dětí,program pro ukončení prázdnin,MDŽ, škvařenice, krmáše,výstavy, sousedská posezení spojená vždy s nějakým tématem, či dožínky, co to stojí snahy, ochoty, času a úsilí lidí. Zmíním jen třeba mazání na koláče, které se u nás připravovalo v týdnu,v pátek v noci se jelo do pekárny pomoci je pak upéct,zmíním vaření guláše,kdy se muselo do velkých kotlů naloupat mnoho cibule, česneku, nakrájet maso,připravit těsto na palačinky, zajistit tombolu,hudbu,případně dětem sportovní
vyžití,zkulturnit místa konání , venku oséct trávu, nasekat dříví, uvnitř provést výzdobu, vyprat a vyžehlit ubrusy,útěrky a mnoho jiného. Nakonec, po zdařilé akci zase všechno uklidit. To jsou starosti, které návštěvník nevidí,ale všichni organizátoři se snaží,aby se příště zase vrátil.
Musí se proto zvláště v dnešní době,chválit.

Prožila jsem skvělý den na běžách s luxusní stopou, v zasněžené přírodě, na čerstvém povětří, tak, jak to máme všichni turisté rádi. U vás pak na chajdě jsem nalezla pro znaveného,vyhládlého a také žíznivého účastníka této super akce, velkou škálu pohoštění, skvěle hrající hudbu,jedinečnu atmosféru, ale co je hlavní - setkání lidí, naladěných na stejnou vlnu.
Počasí přálo,sluníčko se střídalo s posněžováním,děti se vyřádily na kopci a Vám všem patří velké poděkování.
Za Klub českých turistů Příbor
Jana

Alena Hyklová
17. 03. 2022 08:48

Zdravím všechny přátele a kamarády z Klubu českých turistů v Novém Jičíně!
Děkuji touto cestou organizátorům výstavy historie a činnosti odboru KČT Nový Jičín,jejíž zahájení se konalo 14.3.2022 ve vestibulu radnice MÚ v Novém Jičíně.Zároveň zde proběhl křest publikace k 60 letům výročí odboru KČT N.J.Odvážím si z této akce nevšední zážitky a vzpomínku na společně prožité chvíle na různých výletech,která se mi vybavila,při prohlížení vystavených fotografiích.Zaujaly mě i černobílé snímky z minulých let a zápisky z kronik. Díky všem,kdo se na výstavě podíleli.Můj obdiv patří mimo jiné panu Oldovi Obšívačovi a Marti,tobě za to,jak se s ostatními staráte o provoz chaty Skurečená.Už dříve ji tam se svými přáteli navštěvoval můj otec pan Zdeněk Mikeska a rád na ni vzpomínal.Sama se vždy těším na každoroční zimní sraz turistů na této chatě s přátelskou atmosférou.Díky! Mnoho pozdravů všem!Alča

Martina Fiedlerová
18. 10. 2021 10:40

Děkuji správě Skurečené - Jarce a Honzovi a všem brigádníkům, kteří se zúčastnili sobotní brigády. Udělali opět kus práce na naší krásné chaloupce.
Ještě jednou díky.

Martina
19. 09. 2021 10:40

Ahoj všichni. Letos zakládám první vzkaz do knihy návštěv. Není to škoda? Vždyť bylo tolik krásných akcí a nikdo na ně nereagoval. Takže se musíme chválit sami! Naši pořadatelé - Mirek, Milan, Slávek, Jirka, Iva a taky Milan a Tomáš nachystali a ještě nachystají krásné akce pro všechny zájemce. Není to v této době, která moc spolkové činnosti nepřeje, jednoduché. A za to jim patří velký dík!!! Na některé zájezdy se neposbíral autobus, takže se jelo osobními auty. My se ale nedáme!!! A co vy ostatní? Chcete něco pořadatelům vzkázat nebo jen tak napsat? Budeme rádi. Martina

Martina Fiedlerová
21. 10. 2020 22:10

Letošní 24. ročník Přechodu Beskyd, uskutečněný 26.9. - 28.9.2020 zvládla naše skupina turistů Úspěšně třídenním maratonem tras: první den - Prašivá – Ropička – Kalužný – Kolářová chata (Slavíč), druhý den - jeden ze tří okruhů okolo Slavíče a třetí den - Kolářová chata – Morávka. Celkem dle náročnosti tras 45 – 60 km.
Přechod začal netradičně – velkým deštěm jak v místě odjezdu v Novém Jičíně tak i na startu pod Prašivou. Také netradičně jsme poprvé dvakrát nocovali na jednom místě – Kolářová chata na Slavíči. A do třetice - také netradičně - poslední den jeho zakladatel a vedoucí, Jirka Pauk, předal štafetový kolík (štangli uheráku) představitelům mladé generace - Milanovi Kvitovi, Ríšovi Golovi a Igorovi Bartošíkovi (v zastoupení).
Jiřímu Paukovi děkujeme za jeho dlouholetou nezištnou a obětavou práci s organizováním 24 ročníků Přechodu Beskyd a novým vedoucím přejeme úspěšné pokračování.

Martina
24. 08. 2020 19:02

Zájezd do Kremnických vrchů se mi moc líbil. Krásná příroda, mnoho zajímavostí a ubytování ve sportovním centru nemělo chybu. Moc jsem si to užila.Děkuji Milane

Radek
24. 08. 2020 16:13

Kremnické vrchy: Luxusní ubytování na skvělém místě, úžasné počasí a vynikající Pan Řidič. Jak se Ti to, Milane, podařilo ?

Milan
23. 08. 2020 17:13

Zajezd s Milanem na Kremnicke vrch byl skvely. Moc diky

Karel
03. 07. 2020 22:01

Opět musím vyslovit mnoho díků za zorganizování tak pěkného zájezdu jako byl Sloup v Čechách. Ani jsem netušil jak krásná oblast je pod Lužickými horami a co vše lze nalézt v okolí Nového Boru.Pustý kostel, Pekelné doly, Lesní divadla ve Sloupu i ve Cvikově, skalní hrad, zámek Zákupy. Taktéž exkurze ve sklárnách v Lindavě byla akce, na kterou dlouho nezapomenu. Klobouk dolů za to , co nám Martina připravila...Tak báječných 6 dní jsem si už dlouho neužil. Ještě jednou mnohokrát díky. Už se těším na další akce. Karel Mikuš.

Milan
22. 02. 2020 18:47

Zdravím všechny, zimní sraz na Skurečené byl jednou z TOP akcí za poslední dobu. Neskutečně jsem si to užil a rád jsem se všemi setkal. Muzikanti, výborné jídlo, moře sněhu, sáňkování, koulování a sněhulácká rodinka, rozehřáté kamna.... to je moje :-) Na tuhle akci budu dlooouho vzpomínat.

Alena Hyklová
22. 01. 2020 08:38

Srdečně zdravím organizátory všech akcí a ostatní přátele turisty.Přeji organizátorům mnoho elánu,sil a spokojených turistů a vám všem skvělé zážitky v novém roce! "Kdo miluje přírodu,nemůže zabloudit!!!"Alča

Ivana Klimčíková
28. 10. 2019 20:08

Jirko, Milane, Igore, velké díky za zorganizování 23. Přechodu Beskyd a vymyšlení krásných tras!! V sobotu ráno se ve valašských údolích válely husté mlhy a byla radost vše pozorovat z vynořených kopců, v neděli jsme si vykračovali jen v tričku a užili si taky parádní výhledy, např. z rozhledny Búřov. Cestou si pokecáš s milými lidmi, kteří jsou naladěni na stejnou notu a zapomeneš na všechny starosti :-) Už se těším na další ročník!

Radana Navrátilová
09. 10. 2019 17:10

Sice opožděně,ale přece musím touto cestou poděkovat Milanovi za perfektně vymyšlený náhradní plán a pohodový zájezd,který nám nezkazilo ani škaredé počasí! Čantoryje byla s tak bezva partou lidiček nádherná! Díky moc!

Mikuš Milan
06. 10. 2019 12:58

Ještě jednou touto cestou chci poděkovat všem zúčastněným, že přes nepřízeň počasí to nevzdali a udělali si výlet na Čantoryji jakožto záložní variantu. Doufám že nám příště bude vše přát a Velkou Fatru dáme.
Ahoj Milan

Karel
05. 10. 2019 17:42

Zdravím touto cestou všechny odvážné turisty a turistky, kteří se nezalekli nepřízně počasí a absolvovali zájezd, který měl být původně na Velkou Fatru. Chci poděkovat vůdci Milanovi, že takto zareagoval na aktuální stav počasí a změnil trasu zájezdu na Čantoryji. I tak jsme si užili prudkého stoupání do kopce, jakož i vedlejších aktivit, jako posezení v útulné chatě nahoře a dole na polské straně v Jaworniku . Ochutnání místních specialit v místní restauraci patřilo k těm nejlepším zážitkům . Holt, pokaždé počasí nevyjde a je nutno se tomu přizpůsobit. Těším se na to, že příště budou podmínky ideální a ta Velká Fatra se uskuteční .
Karel Mikuš.

Martina Fiedlerová
22. 09. 2019 20:14

Děkuji Slávkovi za nevšední zážitek na Šípu. Byl to úžasně pohodový zájezd, kde vyšlo úplně všechno - počasí, trasa, kdy jsme byli nahoře, ani nevíme jak, příjemná společnost a také závěr - koupání v lomu a občerstvení... Vůbec se mi nechtělo domů. Těším se zase na další zájezd.
Martina

Martina Fiedlerová
22. 09. 2019 20:06

Letošní opékání špekáčků na Skurečené mělo úžasnou atmosféru. Užili jsme si jak bezvadnou zábavu, tak někteří i práci. Hlavní poděkování patří našim "sekáčům", kteří štípali, sekali, řezali a skládali dřevo o sto šest - Pavel Hruška, Mirek Raška, Karel Mikuš, Drahoš Gažo, Petr Bejlovec, Esterkovi, Radek Mifka. Iva Klimčíková. Kromě toho stihl Pavel Hruška také zajistit místní hudební produkci a Mirek Raška byl šéfkuchař přes grilovanou zeleninu. Chybu rozhodně neměla ani kuchyně - Jarka Kiralová a Anička Rašková se staraly o doplnění jídelníčku - fazolová polévka a smažené čerstvě nasbírané hříbky chutnaly všem. Celková účast byla 31 účastníků a možnost ubytování využilo 10 lidí. Těšíme se na příští rok!
Martina