Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Kompletní plán akcí » Kdo ten kopec vyleze, toho čeká inverze

KDO TEN KOPEC VYLEZE, TOHO ČEKÁ INVERZE

17. 11. 2023
pěší, vede Slávek Kácal, veřejná doprava

K této turistické akci jsou přiloženy následující soubory:
vylet-20231117-do-kopcu-za-inverzi.docx

Na tuto akci pojedeme kousek busem. Odjezd z aut.nádr. v NJ v 8.48 hod. ze zastávky č. 4 do Hostašovic Náves.

Odtud naučnou stezkou Fr. Palackého (ne Zdeňka) po rozcestník, kde odbočíme vlevo a cca po 150 m vpravo na neznačenou pěšinku, okolo sv.obrázku v lese přes kopec Buňavka (419 m) až po vyústění na cyklo trasu do 6294 Jasenice, míjíme přírodní památku jezírko Vápenka a po silničce okolo kaple sv. Cyrila a Metoděje přijdeme na žlutou značku. Po ní vystoupáme na vyhlídku s možností kochat se podzimní inverzí, a pokračujeme na Petřkovickou horu (608 m). Pokračujeme k další vyhlídce na Valachy s přístřeškem, dále po žluté Dlouhý kopec (585 m), okolo přírodní památky Požaha k rozcestí Strážnice, dále se sestupem do Kojetína. Tady možnost odjet busem do NJ v 13.27, nebo jít společně na pivečko okolo Čerťáku na Skalky a dále do NJ.

Trasa po Kojetín je cca 9 km s převýšením cca 350 m. V případě pokračování na Skalky a do NJ  si připočteme cca 5 km.

Jelikož jde o výročí revoluce 17.11. tak si cestou zapějeme Kupředu levá, zpátky ni krok. S sebou sváču, kterou zbaštíme na některé z vyhlídek, pitivo i s veselým obsahem, oblečení, obutí vám, všem zkušeným turistům , radit nebudu. 

Prosím zájemce, ať mi dají  na svoji účast  zprávu, buď na e-mail slavek-hory@seznam.cz , nebo sms tel. 732 741 589. Bude pátek, tak přijďte a ještě víkend si po svém užijete.

Těší se Slávek.       Hore zdar!!