Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Kompletní plán akcí » Jizerské hory , Krkonoše ZRUŠENO

JIZERSKÉ HORY , KRKONOŠE ZRUŠENO

03. 10. 2020 - 10. 10. 2020
Pěší, vede Sl. Kácal, KČT, odbor TJ Nový Jičín, autobus vlastní

K této turistické akci jsou přiloženy následující soubory:
program-zajezdu-do-jizerskych-hor-a-krkonos.docx

Odjezd busu v sobotu 3. 10. 2020 v 6.15 hod. z autobusového nádraží v NJ, u Lidlu.

Trasa busu: Frýdlant - FM - NJ - OL - Mohelnice - Hradec Králové - Hořice - Nová Paka - Jilemnice - Harrachov - Szklarska Poreba - Swieradov Zdrój - Nové město pod Smrkem - Bílý Potok.

Připravte si do busu své batohy se svačinou, pitím, nutnostmi dle zvyklostí a počasí, neboť hned po příjezdu se půjde na odpolední výšlap, viz program.

Ubytování Jizerské hory: 4 noci v Bílém Potoku v Jizerských horách, v rekreačním zařízení Jizerky, pětimístné chatky se dvěma ložnicemi, WC, sprcha v každé chatce
Strava: 4 x polopenze na místě

Ubytování Krkonoše: 3 noci v hotelu Sklárna, pokoje dvou, tří, čtyřlůžkové, sociální zařízení společné.
Strava: vzhledem ke skutečnosti, že je v daném zařízení možno snídat až okolo 9 hod., jednám s okolními blízkými kapacitami o možnost zajistit snídaně. Teď je to o tom, že v našem ubytování je k dispozici poměrně větší, vybavená kuchyň, kde si čaj, kávu každý udělá a posnídá ve vlastní režii. Velký market je hned za rohem.
Taktéž večeře ve vlastní režii, všude okolo řada možností pojíst po návratu z turistického programu.

Cena:  3 880 Kč

V ceně: doprava autobusem, 7 x ubytování, 4 x polopenze.  V ceně nejsou zahrnuty místní poplatky, vstupy do památek.

Výše ceny je stanovena podle počtu přihlášených k datu uzavření přihlášek. Je stanovena nekomerčně a zahrnuje pouze nezbytné náklady, což je z její výše zřejmé - jde o 8 dnů. Při výpočtu se počítalo s tím, že bude možno uskutečnit tranzit přes Polsko a vyjet do Německa. V tom případě není u dopravy účtováno DPH. Zatím je obojí možné, ale vzhledem k vývoji epidemiologické situace v ČR nelze dnes bohužel odhadnout, zda toto bude platit v době konání zájezdu. Pokud tato situace nastane, budeme muset navýšit cenu o DPH za dopravu, která by činila cca 300 Kč/osobu. Děkujeme za pochopení, a hlavně věříme, že k tomu nedojde. Případný doplatek bude vybrán na místě. 

Platby:  Úhradu celé částky prosím na účet KČT NJ   .
         Č. účtu: 2400825190 / 2010  , var. symbol 201003. do poznámky: jméno, Jizerky

S ohledem na pokročilou dobu a tím blízkost zájezdu, prosím uhraďte částku co nejdříve, nejpozději do 25. září.
Ten kvapík je způsoben skutečností, že se jedná o pokus nahradit výpadek zájezdu do Rumunska a do nedávné doby nebylo jisté, zda se akce uskuteční pro dostatek zájemců. Je zachráněno, jedem!!!     

S sebou nezapomeňte ROUŠKY.

Připojištění do zahraničí zvažte. Přes Polsko tranzit busem tam i zpět  2 h., při možnosti vyjet  za hranice do Německa cca 2 h i s prohlídkou kláštera Marienthal.

PROGRAM ZÁJEZDU

1. den sobota: 
Hejnice – (červ.) vyhlídková skála Ořešník (800 m) – Vodopád Velký Štolpich -  (žl.) Štolpišská cesta mezi skalními věžemi - památník císařovny Alžběty - Pod vodopády – (zel.) Ferdinandov bus.
Cca. 10 km., 4 hod., + 560 m, - 569 m

2. den neděle:
Bus Smědava – (červ.) - rozcestí Pod Jizerou – (žl.) Jizera (1122m) – zpět Pod Jizerou - (červ.) Na Knejpě – U Knejpy – (modrá) Čihadla – (žl.) rozhledna Na Čihadle- zpět Číhadla – vlevo neznačeno cca 300 m na neznačenou Pavlovu cestu – na žluté pokračovat vlevo -  na rozc. Smědavská hora - silnice – vyhlídka Polední kameny - kolem skalního útvaru Drbny a Půlený kámen –  Frýdlantské cimbuří – vyhlídka a zpět - Pod Frýdlantským  Cimbuřím – (zel.) Polední vodopád – Hajní kostel (vyhlídka) – Černý potok  - odbočka k vodopádu - vpravo k rozc. U Liščí chaty –Bílý Potok
cca 15,5km   + 423 m ,   -811 m

3. den pondělí:
TRASA A) Smědava – (zel.) Černá Smědá (jezírko) – Předěl – (modrá) Pod Klínovým vrchem – (žl.) krátká odbočka na Paličník (vyhl. Skála) – zpět Pod Klínovým vrchem – ( modrá) Na Písčinách – Nebeský žebřík – Smrk ( 1124m) – (modrá) Streitův obrázek – U kyselky – U spálené hospody – Nové Město pod Smrkem ( bus)
 Cca 17 km , + 371 m,  - 736 m          6 h
TRASA B)  - část trasy A, od Paličníku (žl) Špičatá věž – Hájený vodopád – Bartlova bouda – Bílý Potok – u č.p. vpravo neznačeno – na rozcestí vpravo k chatkám ubyt.
 Cca 10 km , + 124 m , - 524 m            3 h. 

4. den úterý:
ráno bus Něm. Sasko  - klášter Marienthal při možnosti vycestovat do Německa – cestou zpět Frýdlant a zámek.  Pro zájemce prohlídka  90 min.
Dále cestou zpět Obří sud – Lázně Libverda - odtud pěšky (červ.) vlevo bývalá Jizerská chata – chata Hubertka – ( modrá) Bílý Potok - (červ) ke kostelu – neznačená vlevo k chatkám cca 1 km
cca 8km , + 237 m , - 219 m

5. den středa: Odjezd po snídani přes Polsko 
Pod Bukovec v Jiz. Horách – (červ) k rozc. Jizerka - Lasičí cesta - naučný okruh okolo Safírového potoka k Rašeliništi Jizerky – pověstný Hnojový dům –  zpět po červ. na žlutou – vlevo ke Karlovskému mostu přes Jizeru (do Polska) - (zel) naučná stezka - po příchodu na křižovatku U Barlochu vpravo pokračovat na červenou – Pralouka - Pod Bukovcem bus
 Cca 9 km, +157 m,  - 160 m
Odjezd na ubytování do Harrachova Hotel Sklárna přes Příchovice k tur. Chatě Hvězda - rozhledna Štěpánka – Harrachov  hotel Sklárna.

6. den čtvrtek:
TRASA A) bus Horní Mísečky – (žl.) Býv. Jestřábí boudy - doprava po neznačené na Vrbatovu boudu – (zel.) mohyla Hanče a Vrbaty a zpět– ( červ.) Pančavský vodopád – Labská bouda –  žl.) U Labské boudy - Sněžné jámy – (červ.) Violík( 1472 m) – Česká budka – (žl.) Pramen Labe – Labská louka –(zel.) Vosecká bouda - (žl) Pod Voseckou boudou -  Krakonošova snídaně – (modrá) Lubošská bystřina -  Mumlavský vodopád- Harrachov
 cca 21 km , + 566m ,  - 901 m , cca 7 h

TRASA B) stejně jako trasa A po Labskou boudu – (červ.) pramen Labe – (červ. vlevo) Labská louka -rozc. U Čtyř pánů – (modrá) Krakonošova snídaně – Lubošská bystřina - Mumlavský vodopád -Harrachov
 cca 16 km, + 456 m,   - 792 m     cca 5,5 h

7. den pátek:
lanovka Čertova hora (1021 m) – (modrá) U Janovy skály –  Studenov –  Ručičky – (zel)Pod Lysou horou háj. - Dvoračky – zpět Ručičky – (zel.) Rýžoviště – Harrachov, za kostelem již neznačeno přes Centrum k hotelu Sklárna
 cca 16 km , + 220 m , - 568 m, cca 5 h

8. den sobota: Odjezd. 
Cestou zastávka u hradu Pecka, prohlídka nádvoří zdarma… je to pecka!!

Předpokládaný příjezd do NJ cca 18 h.

Poznámka.  Změna programu vyhrazena s ohledem na počasí, možno zaměnit dny programu.
 Vstupné do zámku a lanovku si každý hradí. Obě cca 320 Kč celkem. Mapky pro množství tras nebudou k dispozici. Tento popis programu je podrobný co do místopisu a značení.
 

                                                  Hore zdar!!! Těší se na vás Slávek.