Pravidla fotogalerie

KČT Nový Jičín » Pravidla fotogalerie

Snažíme se, aby naše fotogalerie z akcí byly jedinečné, takže prosíme o jejich přečtení, dříve než začnete s odesíláním.

Základní informace

Nežádáme vás, abyste k fotkám psali story, ale budeme rádi, když nám napíšete, jaké akce se týkají, kdy se akce udála a případně i autora fotografií (nejste-li to vy sám). Pomůže nám to v orientaci.

Počet fotografií

Shodli jsme se, že ideální počet na jednu akci je něco mezi 10-20 fotografiemi maximálně. Určitě nestojíme o celou vaši flash kartu z fotoaparátu, kde se fotky opakují, jsou máznuté anebo špatně osvícené, přepálené atd. Udělejte si čas, vyberte si sami fotografie, o kterých si myslíte, že jsou NEJlepší, NEJkrásnější, NEJzajímavější ... Snažte se, aby každá byla jedinečná, fotky nás budou prezentovat.

Popis fotografií

Je-li to ve vašich silách, uvítáme k fotkám velmi stručný popis fotografie, např.
Pohled do krakonošova údolí
Skupinové foto zúšastněných
Popis není nutný, ale bude tvořit přidanou hodnotu.

Selekce fotografií

Prosíme vás o maximální pozornost u výběru fotografií. Vyvarujte se nevhodnému obsahu (jste dospělí a snad rozum). Vyvarujte se fotkám, které jsou rozmazané, useknuté nebo nelze na nich většinu obsahu rozeznat. Uvítáme originály, ale rozhodně ne fotografie s jakýmkoliv vodotiskem nebo vlastním přidaným textem. Chceme naši fotogalerii uchovat v co nejvyšší možné kvalitě a originalitě, určitě nestojíme o stovky fotek, které ve výsledném efektu budou nepřehledné, nikomu nic neřeknou a upadnou velmi rychle do zapomnění.

Fotky z online-fotogalerií

Pokud jste již umístili své fotky na online-fotogaleriích, tak jediné, co pro vás můžeme udělat, tak rozeslat odkaz přes emaily ostatním členům. Nebude v našich silách ani v našem zájmu selektovat fotografie z těchto galerií, stáhnout si to na disk a přesunout to na naše stránky. Jednak je to časově náročné a jednak tyto fotky již byly jednou zkomprimovány (upraveny na určitou velikost, překresleny strojovým skriptem). Tím se značně degraduje kvalita fotografie a má-li se komprimace provést podruhé (na naši straně), vzniká z toho paskvil znatelný pouhým okem.

Odeslání fotografií

Fotografie buďto odesílejte rovnou na email cejkaiv@gmail.com, pokud je to vyšší velikost, tak se hodí služby na uloz.to, mega.co.nz, dropbox.com a jim podobné.

Pro pokročilejší fotografy a uživatele

Velikost fotografií a kvalita

Pokud máte k dispozici grafické programy (Zoner Photo Studio, XnView, Adobe Photoshop a spoustu dalších), uvítáme jakoukoliv pomoc ohledně úpravy fotek. Mám na mysli použití histogramu, dobarvení, zesvětlení/ztmavení fotek. V ideálním případě zmenšení fotografií na rozumnou velikost okolo cca 2-3Mpx s zanecháním správného aspect ratia (16:9,16:10,4:3 atd.)