Klub Českých Turistů

odbor TJ Nový Jičín

KČT Nový Jičín » Kompletní plán akcí » Přechod Beskyd – 25. ročník

PŘECHOD BESKYD – 25. ROČNÍK

28. 10. 2021 - 31. 10. 2021
Pěší, vede M. Kvita, R. Gola, vlak, bus

K této turistické akci jsou přiloženy následující soubory:
pb-2021.pdf

Přiložené mapy:
PB mapy

Akce je určena pro všechny milovníky kopců Beskyd a vzdálenostně určena takřka pro všechny věkové skupiny.  Kapacitně je omezena na max. 28 účastníků.

Den 1 (z Komorní Lhotky na Slavíč)

vyrazíme z “Komorní Lhotka, točna” po zelené Toleranční památník, po naučné stezce na chatu Ondráš (občerstvení), po žluté na Ropičník, po zelené na Ropička - tur.chata, po červené na rozc. Pod Velkým Lipovým, po žluté na Šindelná - sedlo, po modré na Ropice, po červené na Kalužný rozc. dále přes Babí vrch na Slavíč, tur. chata (18km) 

* Můžete si prodloužit trasu na Javorový ze Šindelné tam a zpět (+3km)

Chata Slavíč - pouze snídaně, ubytovaní budeme v nové chatě, 4-lůžkové pokoje. Navíc možnost zamluvení sauny, sudu, vířivky, případně bazénu pro otužilé ( to už v ceně není). 

Den 2 (ze Slavíče na Švarnou Hanku)

A: Slavíč - po červené na Kozí hřbety Václavičky, po modré na Pod Malým Polomem - sedlo, po červené na Bílý kříž, po žluté na Švarná Hanka (14,5km)

B: Slavíč- po červené na Kozí hřbety Václavičky, po modré na Pod Malým Polomem - sedlo, po červené na Bílý kříž, po modré na Ježánky - po zelené na Smrkovina, po žluté na Švarná Hanka (16,5km)

C: Slavíč - po červené na Kozí hřbety Václavičky, po modré na Pod Malým Polomem - sedlo, po červené na Bílý kříž - na Súlov - po zelené na Údolí černé - po modré na Gruň - Švarná hanka a zbytek po žluté na chatu (21km)

Chata Švarná Hanka - polopenze, turistické ubytování

Den 3 (ze Švarné Hanky na Hotel Petr Bezruč):

Švarná Hanka - po žluté na Smrkovina, následně po zelené na Ježánky -  po červené na Lysou Horu - po žluté na Malchor - rozc., po modré na Ivančena, po modré na Hradová - nad salašem, poté po zelené na Hotel Petr Bezruč (18km)

* Od hotelu si můžete udělat vycházku na Satinské vodopády po zelené (tam a zpět +2km)

Hotel Petr Bezruč - polopenze, zajištěn bazén (v ceně) 

Den 4 (návrat domů)

společný odchod z hotelu po zelené nahoru, následně doleva po Modré do Malenovice po čapí stezce a do Frýdlantu nad Ostravicí (8km)

 

Vedoucí: Milan Kvita (739 547 143), Richard Gola (732 811 947)

Přihlášky: posílejte prosím do 19.října emailem na kvita.milan@gmail.com. Telefonický kontakt používejte pouze v nutnosti.

Do přihlášky uveďte své jméno a příjmení, případně všechny zúčastněné, které přihlašujete. Váš telefonický kontakt a email, a také informaci jste-li očkován: ano/ne/budu mít test. Všechny přihlášky jsou brány závazně a přihlášením zároveň potvrzujete, že splníte podmínky systému ONT stanoveným MZČR (viz dovětek dole).

Cena je 1900 Kč. V ceně je zahrnuté ubytování, uvedená strava u jednotlivých chat a tisk map (pro dvojice). Dopravu není zahrnuta v ceně. Částka bude vybrána první večer na Slavíči.

Servisní auto: ano (Jiří Pauk od 5:45 bude na parkovišti u Lídlu)

Odjezd: 6:05 NJ BUS st. 3 (přestup v Mořkov, FM, Hnojník, směr Komorní Lhotka, budeme tam v 8:19)

Návrat: odjezd z Frýdlantu nad Ostravicí v 11:45 (vlakem do Frenštátu potom bus do NJ). Pro ne-jičíňáky jede vlak v 12:13 do FM.

Účast na vlastní nebezpečí, jede se za jakéhokoliv počasí, plavky a rukávky sebou.

----

Platí pravidla MZČR, systém ONT, pořádně si přečíst aktuální informace na webu ministerstva

https://covid.gov.cz/situace/onemocneni-obecne-o-opatrenich/system-o-n-t-ockovani-prodelana-nemoc-test